Własna firma za granicą

Otwarcie działalności gospodarczej w Twoim kraju może być dość zniechęcające jeśli przeanalizujesz zakres formalności, z którymi będziesz musiał się zmierzyć, oraz kwotę wszelakich możliwych opłat rozpocząwszy od podatków przez koszty ubezpieczeń, jakie będziesz musiał regularnie odprowadzać w ramach bieżącej działalności.

Rozpoczęcie działalności w innym kraju stanowi jeszcze większe wyzwanie, szczególnie jeśli dopiero zaczynasz firmę. Niemniej jednak kluczem do sukcesu jest ulokowanie Twojego wartościowego czasu w obowiązkowe rozpatrzenie i opracowanie najlepszej opcji, zanim włożysz swoją ciężko zarobioną gotówkę w projekt. Przemyślenia i budżet pozwolą Ci z powodzeniem otworzyć działalność w innym kraju.

W następnej kolejności zrób listę w przybliżeniu dziesięciu krajów, w których chcesz otworzyć działalność. Rozpatrz każdy kraj, tak aby upewnić się, że Twoja usługa biznesowa będzie potrzebna. Możesz wyszukiwać dane online, lub także otrzymywać gazety wyprodukowane w krajach, badasz. Kraje, które wyselekcjonujesz, mogą pochodzić z szeroko dostępnych list rankingowych, rekomendowanych przez renomowane czasopisma gospodarcze, jak na przykład najlepsze kraje do prowadzenia biznesu. Niemniej jednak, jeżeli zależy Ci tylko i wyłącznie na optymalizacji fiskalnej, Twoje prognozowania nie zawsze będą się pokrywały ze wspomnianymi rankingami, gdyż biorą one pod uwagę o niemało więcej kryteriów.

Jeśli już zawęzisz listę krajów według swego kryterium poszukiwania najlepszego rozwiązania, czas aby zweryfikować swoje ogólne wiadomości, przechodząc na wyższy poziom uszczegółowienia. Jeżeli Twój wybór padł na przykład na Rosję, wprowadź do przeglądarki biznes rosja, firma rosja, a także angielskie odpowiedniki tych nazw, aby dowiedzieć się czegoś więcej. Jeśli wyselekcjonowałeś tego rodzaju kraj jak Rosja, z zupełną pewnością doszedłeś do wniosku, iż posiada dużo zasobów i ogromny potencjał, który w ostatnich latach spowodował do kolosalnego wzrostu inwestycji zagranicznych. Doprowadziło to z kolei do rzeczowych działań miejscowych władz w wielu regionach, które próbują stymulować otoczenie inwestycyjne i kształtować kulturę inwestycji. Z zupełną pewnością krótkoterminowa optymalizacja podatkowa nie była dla Ciebie kluczowym kryterium. Podobne dylematy trzeba rozstrzygnąć w przypadku każdego innego miejsca na jakie padnie Twój wybór, pamiętając równolegle, iż oprócz odcieni czarnego i białego istnieje nieskończenie wiele odcieni szarości.


Jeżeli jesteś w tej chwili otwarty na konkretny kraj, znajdź księgowego z biurami w otoczeniu lokalizacji Twojej firmy. Pamiętaj, że ze względu na różnice kulturowe, Twój przekaz biznesowy musi być jasny i precyzyjny, kiedy będziesz komunikował co chcesz osiągnąć. Zadawaj pytania dotyczące lokalnych zasad i przepisów, w szczególności odnośnie do zatrudnienia. Upewnij się, że będziesz w stanie je spełnić.

Powróć do swojego kraju, gdy twój księgowy i prawnik dopełnią formalności. Kontynuuj ostatnie przygotowania do otwarcia działalności gospodarczej w innym kraju. Upewnij się, iż wszystko jest w porządku, a po pewnym czasie poczekaj, aż prawnik i księgowy zaświadczą, że Twoja firma jest gotowa do otwarcia.

Źródło: spółki rosja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *