Wiza na Sri Lankę

Sri Lanka to miejsce zdecydowanie warte odwiedzenia. Co roku napływa tam coraz to więcej osób poszukując intrygujących przeżyć. Czemu Sri Lanka to tak szczególne miejsce? Co wymaga załatwić z dokumentów przed przyjazdem? W szczególności – skąd pozyskać wizę?

Sri Lanka – nadzwyczajne miejsce

Sri Lanka nade wszystko urzeka wielorakością krajobrazu. Wypatrzymy tam niespotykane plaże z palmami, górskie szczyty przesycone dżunglą, sawanna spośród safari, brzegi do nurkowania. Oprócz tego mieszkają tu przyjaźni obywatele i cudowna, ciepła temperatura.

Wiza na Sri Lankę


Co powinno się załatwić przed przybyciem? Generalnie powinno się posiadać wizę. Całe szczęście nie jest natomiast ona nadzwyczaj kosztowna ani skomplikowana do dostania, jednak trzeba ją mieć. W jaki sposób można ją zdobyć?

na lotnisku


Teoretycznie istnieje możliwość uzyskiwać taką wizę na lotnisku. W ogóle jednak raz, że jest ona droższa, jako że kosztuje 35 dolarów za 30 dni, dwa – podczas gdy tylko wysiądziemy na lotnisku to do okienka wizowego powita nas ogromna wręcz kolejka.

Sri Lanka wiza internetowa

Zdecydowanie bardziej opłacalne jest wybrać e wizę. Na czym to polega? Jako pierwsze znajdujemy stronę internetową ETA i wybieramy wizę, która nam pasuje. W następnej kolejności wypełniamy formularz, który jest dostępny w większości języków europejskich, lecz nie po polsku. Następnie trzeba zapłacić za wizę za pomocą karty kredytowej. Na sam koniec należy odczekać kilka godzin, czasami 2-3 dni i otrzymujemy numer własnej wizy. Powinno się wydrukować to potwierdzenie wizy z jej numerem i wykazać na lotnisku w właściwym okienku. Taka 30-dniowa wiza kosztuje 30 dolarów.

Wiza Sri Lanka internetowa – z pośrednikiem


Co jednak zrobić, jeśli nie znamy tak wystarczająco innych języków, jeśli boimy się, że coś niepoprawnie wypełnimy? Wówczas dobrym sposobem jest wybór pośrednictwa wizowego. W tym momencie trzeba będzie tylko wysłać stosowną opłatę oraz swoje dane osobowe i inni zrealizują za nas wniosek i zajmą się wszelkimi formalnościami. To zdecydowanie pożyteczne i komfortowe rozwiązanie, szczególnie jeśli pierwszy raz staramy się o taką wizę.

Źródło: Sri lanka visa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *