Wiza do Kanady

Nabycie wizy do Kanady w żadnym wypadku nie jest zadaniem takimuciążliwym, jakby to mogło wydawać się za pierwszym razem. Poniższy artykuł to świetna propozycja dla większości osób, jakie w najbliższym czasie chcą polecieć do Kanady, jednakże nie posiadają podstawowego pojęcia w jaki sposób zdobyć wizę.

O czym trzeba pamiętać? – Kanada wiza
Na początku należy nadmienić o tym, że wiza do Kanady> jest żądana nie tylko w przypadku przyjazdu do tego ładnego kraju, ale w trakcie podróży przejazdem. Polacy, którzypotrzebują odwiedzić Kanadę wyłącznie w celach krajoznawczych nie potrzebują standardowej wizy. W dzisiejszych czasach niezbędny jesttylko zaświadczenie eTA (electronic Travel Authorization), jaki możesz pozyskać internetowo, bez potrzeby wychodzenia zpokoju.

eTa do Kanady online

Pozyskanie dokumentu eTA pochłania dokładnie kilkanaście minut oraz co najistotniejsze całość wolno dokonać za pośrednictwem sieci internetowej. Elektroniczna wiza Kanada jest więc ogromną ekonomizacją czasu, gotówki oraz sporych nerwów. Aby otrzymać niezbędne dokumenty należy wypełnić specjalny podanie, które, wolno znaleźć na www etacanadaonline.com/pl/. Wniosek można wyszukać także na stronie ambasady Kanady, jednakże niestety osiągalny jest w tym miejscu wyłącznie w języku angielskim lub francuskim. Po wypełnieniu wniosku należy udzielić odpowiedzi na parę bezproblemowych pytań (np. czy byliśmy aresztowani, czy mieliśmy relacje z ludźmi chorymi na gruźlicę itp.). Do otrzymania dokumentu eTA wymagany jest paszport i dodatkowo mejl, na który otrzymany zaświadczenie eTA.

Ile zapłacę za eTA?

eTA do Kanady to koszt mniej więcej 31 zł (7 dolarów kanadyjskich). Ceny wolno naturalnie w wygodny sposóbzrealizować online za pomocą karty kredytowej. Pamiętać trzeba także o tym, że za pośrednictwem eTA zdołamy w Kanadzie zatrzymywać się najdłużej do 6 miesięcy. Warto wspomnieć również o tym, że dokument istotny jest przez okres 5 lat od chwili wyrobienia. Wyjazd odbywa się jedyniena podstawie paszportu, skutkiem tego nie ma potrzeby drukowania otrzymanego e-mailem dokumentu.

eTA do Kanady

Elektroniczną wizę można zapisać internetowo tylko jeden raz,jednej osobie. W praktyce oznacza to, że 5-cio osobowa rodzina podróżując do Kanady ma obowiązek wypisać formularz pięć razy. Jak nadmieniono powyżej wiza jest aktualna zaledwie przez 5 lat, ale jeżeli Twój paszport uprzednio straci ważność, tosamoczynnie wiza również przestanie posiadać moc prawną. Czas wyrabiania elektronicznej wizy trwa tradycyjnie od 1 do 3 dni. W trakcie wyrabiania dokumentu eTA nasz paszport musi być aktualny co najmniej 180 dni po dacie ukończenia podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *