Wiza do Indii – wymagania

Elektroniczna wiza do Indii

Mimo strefy Schengen, w dalszym ciągu do niektórych państw główną funkcję odgrywa wiza – podobnie jest również w przypadku Indii. Istnieją przeróżne typy wiz, natomiast jaka wiza do Indii jest w najmniejszym stopniu problematyczna?

Indie wiza

http://ivspro.pro-linuxpl.com/INDIA/img/Visa-India003.jpg
Tak jak w przypadku innych państw, należy podać w jakim celu udajemy się do Indii, gdy od tego zależy o który wariant wizy trzeba się ubiegać. Są dostępne wizy turystyczne (jednego, dwukrotnego oraz wielokrotnego wejścia do Indii) , biznesowe, dla stażystów, tranzytowe, medyczne i również konferencyjne. Jednak ostatnimi czasy, najbardziej pożądaną jest e-wiza.

E-wiza Indie

O elektroniczną wizę, turyści zdołają ubiegać się od 2015 roku. Wniosek oraz zapłatę za wizę dopełnia się z wykorzystaniem internet. Po tego rodzaju transakcji, jednostka wybierająca się do Indii, dostanie promesę, która poskutkuje przyjęciem odpowiedniej wizy na terenie Indii. Aczkolwiek w tym przypadku należy wylądować na jednym z 16 lotnisk, które są wyznaczone na stronie gdzie składa się podanie. Inaczej jest w sytuacji opuszczania państwa – wyjazd możliwy jest z każdego punktu granicznego, bez względu na to czy będzie to granica morska, lądowa czy powietrzna.

http://ivspro.pro-linuxpl.com/INDIA/img/Visa-India099.jpg
E-wiza rekomendowana jest dla turystów, ludzi lecących w sprawach biznesowych czy też medycznych. Aby starać się o wizę konieczny jest aktualny paszport czyli taki, który będzie ważny przez kolejne pół roku od wyjazdu z Indii a także posiada minimum dwie niezapisane strony. Pożądane byłoby mieć pojęcie, że o taką wizę wolno starać się wyłącznie dwa razy w roku, jest obowiązująca na 30 dni i gwarantuje jednokrotny wjazd na terytorium Indii.

Dokumenty do wizy

http://ivspro.pro-linuxpl.com/INDIA/img/Visa-India015.jpg
Oprócz aktualnego paszportu i zrealizowanego wniosku wizowego, newralgiczne są również inne dokumenty. Niezwykle znaczący jest skan strony paszportu z danymi osobistymi i również zdjęcie paszportowe w kształcie kwadratu, uwidaczniające twarz od czubka głowy do brody. Należy także dołączyć bilet albo rezerwację wylotu, jaka potwierdzi datę opuszczenia kraju.

Więcej informacji:
india visa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *