Uzyskanie wizy do Kanady

Zdobycie wizy do Kanady w żadnym razie nie jest zadaniem takim mozolnym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Niniejszy artykuł to wyborna oferta dla wszelkich tych ludzi, które w najbliższym czasie pożądają wybrać się do Kanady, ale nie posiadają zielonego pojęcia jak zdobyć wizę.

O czym wypada pamiętać?

W pierwszej kolejności trzeba nadmienić o tym, iż wiza do Kanady jest wymagana nie tylko w przypadku przylotu do tego pięknego kraju, ale zarówno w trakcie podróży tranzytem. Polacy, jacy pragną odwiedzać Kanadę wyłącznie w celach krajoznawczych nie potrzebują tradycyjnej wizy. W dzisiejszych czasach konieczny jest jedynie dokument eTA (electronic Travel Authorization), który można zdobyć online bez potrzeby wychodzenia z domu.

eTa do Kanady online

Dostanie dokumentu eTA zajmuje dosłownie kilka minut i co najlepsze wszystko można zrealizować za pośrednictwem Netu. Elektroniczna wiza Kanada jest tym samym wielgachną oszczędnością czasu, pieniędzy i sporych nerwów. Aby uzyskać potrzebny dokument trzeba wypełnić specjalny wniosek, który można znaleźć na stronie etacanadaonline.com/pl/. Wniosek można odnaleźć również na stronie ambasady Kanady, ale niestety dostępny jest tam wyłącznie w języku angielskim i francuskim. Po wypełnieniu wniosku należy odpowiedzieć na parę prostych pytań (np. czy byliśmy zatrzymani, czy posiadaliśmy kontakt z osobami chorymi itp.). Do pozyskania dokumentu eTA potrzebny jest paszport oraz adres e-mail, na jaki to właśnie otrzymany dokument eTA.

Ile kosztuje eTA?

eTA do Kanady można nabyć na stronie etacanadaonline.com/pl/ i kosztuje 39 EUR. Opłaty można naturalnie w wygodny sposób zrealizować online za pomocą karty kredytowej. Pamiętać trzeba też i o tym, iż dzięki eTA zdołamy w Kanadzie rezydować maksymalnie do 6 miesięcy. Pożądane byłoby nadmienić dodatkowo i o tym, iż dokument ważny jest przez 5 lat od wyrobienia. Podróż odbywa się wyłącznie na podstawie paszportu (na jaki eTA została wystawiona), wobec tego też nie ma konieczności drukowania otrzymanego e-mailem dokumentu.

Elektroniczna wiza do kanady

Elektroniczną wizę można zarejestrować online jedynie jeden raz dla jednej osoby. W praktyce znaczy to, że pięcio osobowa familia wybierając się do Kanady musi wypełnić formularz pięciokrotnie. Jak wspomniano powyżej wiza jest aktualna wyłącznie przez 5 lat, ale jeżeli nasz paszport wcześniej straci ważność, to automatycznie wiza także przestanie obowiązywać. Czas wyrabiania elektronicznej wizy trwa szablonowo od 1 do 3 dni. Przy tworzeniu dokumentu eTA paszport musi być ważny co najmniej 180 dni po dacie zakończenia podróży.

Źródło: eTA CanadaDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *