Kanada – Ciekawostki

Geografia oraz flaga Kanady

W kraju tak potężnym jak Kanada, godło gra znaczącą rolę w życiu każdego Kanadyjczyka.

Jest to prostokąt przedzielony na 3 proste pasy, kolejno: czerwony, biały i po raz drugi czerwony, w środku znajduje się liść klonu. To są oficjalne barwy Kanady, nadane za sprawą Króla Jerzego V. Tak utworzona flaga pierwszy raz wg historyków została użyta w 1871 roku.

W tak potężnym państwie, jak Kanada miasto stołeczne kraju gra znaczącą rolę.

Miasto stołeczne OttawaOttawa leży na południowym brzegu rzeki o tej samej, wdzięcznej nazwie. Szacuje się, iż zamieszkuje ją około miliona i stu tysięcy mieszkańców.

Te nowoczesne miasto jest realnie w całości ogarnięte lasami. W mieście oficjalnie posługujemy się dwoma językami, dla większości to jest rzecz jasna angielski, kolejnym językiem jest francuski. Średni przychód mieszkańca w skali rocznej to mniej więcej czterdzieści osiem tysięcy dolarów dla mężczyzn oraz trzydzieści jeden tysięcy na rzecz kobiet. Jest to miasto o ogromnie wysokim standardzie życia oraz niskim bezrobociu.

Znacząca część rezydentów ma posadę w jednostkach urzędowych (takich jak bank, poczta). Silnie rozwinięte są również specjalizacje technologiczne oraz farmaceutyczne, zlokalizowane w technoparkach.

Unikalne położenie Kanady

Kiedy opisujemy tak śliczne miejsce jakim jest Kanada, ciekawostki schodzą w owym czasie na dalszy plan, aczkolwiek twierdzę, że powinno się o nich wspomnieć.

Kanada jest drugim co do wielkości krajem na świecie, umiejscowiona jest aż w sześciu zonach czasowych!

Wynaleziono tam: mikroskop elektronowy, koszykówkę, telewizor, telefon, zamek błyskawiczny, pralkę oraz Supermana!

W Kanadzie rośnie 10 procent wszystkich lasów na Ziemii, a również jest w tym miejscu największy krater po uderzeniu meteorytu.

Te państwo jest mniej więcej 32 razy większe od Rzeczypospolitej, w tym samym czasie zamieszkany jest przez około miliona Polaków.

W Kanadzie rozciąga się najdłuższa autostrada na świeie, Kanadyjczycy posiadają także najdłuższą na świecie granicę (z USA), i dodatkowo najdłuższą linię brzegową.

Mam nadzieję, że ten krótki tekst ośmielił Was do zaciekawienia się oraz zwiedzania tego pięknego i jakże ciekawego miejsca.

Zobacz też:

canada viza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *