Jak załatwić wizę do Indii?

Jak uzyskać wizę do Indii?

Gdy śni się nam podróż do Indii, konieczne jest uprzednie załatwienie kilku niezbędnych formalności dokumentacji lub szczepień. Wypada wobec tego pamiętać, że każde te działania powinno się podjąć odpowiednio wcześniej. Jedną z najistotniejszych formalności przed wyjazdem do Indii jest to uzyskanie wizy, jaka jest niezbędna do tego, by prawnie przekroczyć przez granicę i przebywać na terenie tegoż niesamowitego kraju.

Wiza Indie


Wiza do Indii to decydujący dokument, jaki trzeba uzyskać przed wyjazdem. Wszelakie formalności związane z dokumentem tym trzeba rozpocząć z adekwatnym buforem czasowym, bowiem jednakże dokument sam wydany jest dość szybko, to trzeba również brać pod uwagę ewentualne opóźnienia. W większości wypadków na wydanie tego dokumentu wyczekuje się mniej więcej 3-4 tygodni. Koszty powiązane z wizą to ok. 50 dolarów USD. Więcej informacji można szukać w Google\’u np. wpisując w wyszukiwarce hasło typu: indie wiza, wiza indie itp.

E wiza Indie


Od 2015 roku mieszkańcy wielu krajów mogą ubiegac się o wydanie tzw. e-wizy do Indii. To istotne udogodnienie w pozyskiwaniu owego dokumentu. Wszystkie formalności z kolei redukują się do uzupełnienia elektronicznego wniosku. Od tego czasu przyjmuje się tzw. promesę, która upoważnia do odebrania dokumentu w papierowej wersji na lotnisku, na którym planujemy lądować. Na stronach www odszukamy wypełnioną listę, gdzie są wypunktowane 24 lotniska, na których możemy pozyskać dokument. Na nieszczęście wizy dostanej drogą elektroniczną, nie ma możliwości przedłużyć i jest ona obowiązująca tylko przez 60 dni.

Agencje wizowe

Jeśli nie chcemy sami dostarczać dokumentacji, gdyż nie jesteśmy pewni czy wykonamy całokształt tak, jak należy, formalności zdołamy też załatwić z pomocą specjalnej agencji wizowej. Jest to klasyczne udogodnienie dla tych, którzy nie preferują tego rodzaju formalności. Agencja uzupełni za nas wszelkie wymagane dokumenty, i w razie konieczności ich wypełnienia, także nas o tym poinformuje. W wielu przypadkach podobnie w przypadku korzystania z wizowych agencji, dokument otrzymamy wiele wcześniej niż w przypadku własnego ubiegania się o wizę.

Zobacz również:

indian visa application

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *