jak ciąć blachę

Stal i stopy pierwiastków nieżelaznych cieszą się niesłabnąca popularnością jako surowiec konstrukcyjny. Nic dziwnego, gdyż są to artykuły o stosunkowo niewysokim koszcie, cieszące się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Jakie są procesy obróbki blachy, szczególności cięcia?

Metody cięcia blachy

Metod cięcia blachy istnieje tak naprawdę bardzo wiele. Dużo zależy od dokładności, z którą musi być wykonane cięcie. Najprostszym rozwiązaniem warsztatowego cięcia blachy jest użycie najzwyklejszego brzeszczota. Można się domyślić, że jest to strategia mało precyzyjna zostawiająca po cięciu nader nierówne krawędzie. Do precyzyjnych prac dużo lepiej sprawdzi się cięcie blachy za pomocą lasera czy wody. Są to nowoczesne rozwiązania, ale dużo lepsze w przypadku wykonania podzespołów precyzyjnych. Można domyśleć się, że cena takich usług będzie wyższa, jako że sama technologia jest droższa.

Gięcie blach Sosnowiec

Prócz cięcia, inną metodą modelowania blachy jest gięcie. Gięcie blach jest to proces złożony z naginania, zgięcia, zwijania czy zawijania oraz wielu innych możliwych czynności do wykonania. Deformacja blachy jest w stanie zachodzić jedynie do pewnej wartości zadanego naprężenia. W ten sposób dochodzi do metamorfozy kształtu przekroju poprzecznego. Gięcie blachy jest realizowane za pomocą specjalistycznego sprzętu. Tego typu proces nadaje się do obróbki blachy wykorzystywanej na elementy stosowane w różnych gałęziach przemysłu. Przede wszystkim takie blachy stosowane są w budownictwie cywilnym czy budownictwie maszyn.

Popularne usługi

Usługi z zakresu różnorodnej obróbki stali i blach są bardzo popularne. Istnieje niemało firm, w których świadczone są usługi gięcia blach oraz cięcia. Ze odnalezieniem odpowiedniego fachowca nie powinno być przeto kłopotu.

Obróbka blachy jest niesłychanie powszechną specjalizacją. Firmy wykonujące obróbkę blachy często posiadają urządzenia zdolne wykonywać wszechstronną obróbkę. Cięcie laserem czy strumieniem wody wykorzystywane jest do precyzyjnych elementów. Stosownie obrobiona blacha znajduje bardzo szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

Więcej informajci na temat znajdziesz na stronie:
gięcie blach mysłowice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *