eTA do Australii – jak zdobyć?

Tymczasowa wiza do Australii

Wiza do Australii jest przeznaczona dla osób które, nie są rezydentami i również obywatelami Australii. Wyróżnia się różne rodzaje wiz. Jeśli potrzebujemy przylecieć do Australii na urlop albo odwiedzić najbliższą rodzinę bądź znajomych, to właściwą opcją jest wiza krajoznawcza. Jeśli pragniemy przylecieć do Australii, by prowadzić dalej swoją naukę bądź zwiększyć swoje wyedukowanie oraz uczyć się w jednej ze szkół w Australii, właściwa tu wobec tego będzie wiza edukacyjna. Jeżeli posiadamy już wykształcenie, i kwalifikacje praktyczne, a następnie zostaniemy zatrudnieni za pośrednictwem australijskiego pracodawcy potrzebna tu skutkiem tego będzie tak zwana wiza pracownicza. Wszystkie tego typu wizy są tymczasowe, mają zatem termin ważności. Przed upływem ważności wizy musimy wobec tego wyjechać z Australii, czy też starać się o następną wizę, by prolongować nasz pobyt w Australii. Niestety nie każda wiza czasowa do Australii upoważnia konkretną osobę do realizowania w danym kraju pracę. Mając na przykład wizę turystyczną, to praca w tym przypadku jest zakazana, nie możemy tu w takim razie pracować. Posiadając wizę studencką możemy pracować wyłącznie na pół etatu, z kolei na wizie pracowniczej możemy pracować wyłącznie dla pracodawcy, który nas polecił oraz zatrudnił. Nie zdołamy objeść tych warunków dlatego że grozi to odebraniem wizy, a nawet deportacją z tego państwa.

Wiza australijska bądź inaczej eTA do Australii

Najczęściej wszystkie jednostki, które chcą przylecieć do Australii ubiegają się o stałą wizę w tym kraju. Istnieje w związku z tym wiza, która daje nam normalny, stały pobyt oraz przebywanie w Australii i przypadają nam wtedy praktycznie takie same dogodności jakbyśmy byli rodowymi obywatelami.

Jednostki posiadające wizę stałego pobytu w Australii po paru latach mogą także ubiegać się o australijską narodowość.

Wiza do Australii – jak ją otrzymać?

Bardzo ważna jest tu sytuacja w jakiej znajduje się osoba, która chce ją otrzymać, a migracyjny system prawny w Australii bardzo często jest modernizowane. Nie zmieniają się szczególnie trzy nurty:
– migracja w oparciu o przesłanki zawodowe. Należą zatem do niej: wiza skilled, którą finansuje pracodawca. Aby ją uzyskać należy mieć również adekwatne doświadczenie, a nawet wykształcenie zawodowe, jakiego poszukuje się w Australii. Trzeba umieć również na poziomie minimum średniozaawansowanym język angielski;
– migracja rodzinna. Przysługują tu zatem wizy:
partnerskie, wizy na rzecz rodziców, wizy dla dzieci, i inne wizy rodzinne.
W takim przypadku nie należy znać języka angielskiego. Konieczny jest donator australijski, który jest członkiem naszej bliskiej rodziny.

Bardzo istotne także jest terytorium w którym przebywamy, podczas gdy potrzebujemy aplikować o wizę. Istnieją dwa typy wiz: ,,offshore” oraz „onshore”. Wizę offshore można wygenerować wyłącznie podczas gdy nie jesteśmy nadal w Australii, z kolei wizy onshore gdy jesteśmy tylko w Australii.

Więcej informacji:
australia visa for us citizen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *