Canada visa – wiza do Kanady

Kto potrzebuje wizę elektroniczną eTA Canada?

W współczesnych czasach coraz więcej ludzi wybiera się do Kanady, dlatego też warto dowiedzieć się, czym jest eTA Canada. Niniejszy artykuł to wspaniała propozycja dla tych osób, jakie potrzebują dowiedzieć się, kto faktycznie potrzebuje elektronicznej Canada visa.

Którzy podróżni potrzebują Canada visa?

eTA Canada jest wymagana przede wszystkim dla tych osób, które nie są zwolnione z obowiązku wizowego a chcą przyjechać do Kanady drogą lotniczą. Mowa w tym miejscu również o tych pasażerach, którzy kanadyjską drogą powietrzną podróżują tylko tranzytem. Należałoby wzmiankować także o tym, że ci sami podróżni nie wymagają posiadania eTA Canada, kiedy przybywają do Kanady samochodem, koleją lub transportem wodnym. Wiza elektroniczna niezbędna jest także dla stałych rezydentów Stanów Zjednoczonych, którzy potrzebują przybyć do Kanady drogą powietrzną. W tym konkretnym przypadku konieczna jest uzupełniająca karta rezydenta Green Card oraz paszport.

Kto jest upoważniony do złożenia wniosku eTA?

Z praktycznego punktu widzenia wszyscy podróżni objęci obowiązkiem wizowym są upoważnieni do złożenia wniosku eTA, która stanowi alternatywę dla powszechnej wizy. Mowa tutaj o obywatelach poszczególnych krajów, którzy podróżują do Kanady wyłącznie drogą powietrzną. Mieszkańcy Ameryki są zwolnieni z obowiązku posiadania wizy eTA. W ich przypadku potrzebny jest jedynie ważny dowód identyfikacyjny (np. paszport). Podania o eTA nie muszą składać również mieszkańcy Kanady. Chodzi tu zwłaszcza o osoby, jakie dysponują podwójnym obywatelstwem. W ich przypadku potrzebny jest naturalnie paszport kanadyjski. Stali mieszkańcy Kanady muszą potrzebnie mieć obowiązującą kartę rezydenta czy też dowód podróżny stałego rezydenta. Nie można nie pamiętać również i o tym, iż stan prawny stałego rezydenta z upływem czasu nie traci swojej ważności. Z praktycznego punktu widzenia świadczy to, iż zarówno osoby, które bardzo dawno temu mieszkały w Kanadzie, zdołają mieć status stałego rezydenta.

Zobacz także:
eTA Canada.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *